Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor s mezinárodní rozhodčí p. Pospíšilovou

11. 8. 2012

 

 

„Byla to nesmírně talentovaná závodnice.“ Říká rozhodčí Pospíšilová

 

Kolikrát jste zažila Silvii Hejlíkovou na závodech?

Silvu Hejlíkovou jsem zažila mockrát na závodech, nicméně ještě než coby rozhodčí jsem jí trénovala jako malou holčičku na Strahově, bylo to takové malé družstvíčko, kde trénovala Silva, moje dcera Denisa plus asi ještě pět ostatních dětí. Silva byla strašně šikovná, později přešla trénovat k Vlaďce Veselý, posléze k panu Kubičkovi a potom šla do Děčína. Jednou se natáčel pořad České televize „Pět pé“, mezi kterými byla i Věra Čáslavská a ona tam měla zrovna svoje dětičky, ty jí tam dělaly takový personál okolo jejího programu a týden se to natáčelo v televizi, takže já jsem každé ráno s těmi svými šesti dětičkami tam jela, byla tam spousta všelijakých zpěváků. Mimojiné si pamatuji na akci, kdy tam zpívala Dáda Patrasová a v tom zákulisí, kdy Silva se každého ptala jak je starý a zeptala se Dády Patrasové, kolik je jí let a ona řekla že 32 a Silva jí odpověděla „Jste taková stará a ještě zpíváte.“ , takže to byl pro paní Patrasovou trochu šok tedy. Silva také hodně trénovala v Děčíně, byla velmi šikovná, já jsem se s ní potkala na několika závodech, na mistrovství Evropy jsem s ní byla v Petrohradě a tam ona měla velký úspěch. Byla úspěšná i v „seniorkách“, pak byla škoda, že se nedostala dál na mistrovství světa a na olympiádu, ale byla to tedy nesmírně talentovaná závodnice, hodně schopná a myslím si, že takých je málokde.

 

Která disciplína jí nejvíce šla a která nejméně?

Myslím si, že největší problém měla s bradly, kladina a prostná byly její lepší disciplíny. Když jsme byli v Petrohradě, tak tam velmi uspěla a vzali jí na dopingovou zkoušku, protože na ní brali jen ty jen ty nejlepší a pak říkala: „Já jsem musela vypít nějaké pivo a čekat na to, až mi tu zkoušku udělají.“ Zažila jsem tam také procházku s ní, při níž povídala, jak by ráda pokračovala, měla opravdu velké plány pokračovat, byl to její sen. Pak ale sice trošku před tou olympiádou se něco pokazilo, nevím důvod přesně, proč dál nepokračovala, ale je to škoda. Takových gymnastek bychom potřebovali víc.

 

Našla se v posledních deseti letech nějaká česká talentovaná gymnastka?

V posledních letech se na olympiády kvalifikuje pouze jedna závodnice. Poslední šance, kdy se mohlo kvalifikovat družstvo, bylo na MS v Číně, ale protože se zranila jedna děčínská závodnice plus Silva odešla, tak jsme se tam nedostali. V poslední době jedna z dobrých gymnastek byla Jana Komrsková, teď Kristýna Pálešová a Jana Šikulová. Ale už jsou jenom takové střípky, talenti asi jsou, ale je to už horší.

 

 

 

 
 

 

Fotoalbum


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 8309
Měsíc: 84
Den: 3